Užitočné pomôcky pri umývaní riadu

Umývanie riadu je každodenná rutina každej domácnosti. Existuje mnoho spôsobov ktoré vám uľahčia prácu pri umývaní. My si však predstavíme pár tých najužitočnejších.
 
nádobí

·         Stojan na utierky , papierové servítky
Tento stojan v drevenom šate , Vám uľahčí prácu pri utieraní riadu a nečistôt na kuchynskej linke. Umiestniť ho môžete prakticky kde kdekoľvek kde len chcete. Najlepšie umiestnenie je také aby ste ho mali hneď po ruke.
 
·         Držiak na umytý riad
Nechcete mať z umytého riadu vodu všade na linke ? Je tu plastové miska na ktorej je umelá tráve , do ktorej môžete umiestniť mokrý riad aby vám z nich odtiekla voda. Tento plastový držiak na riad môžete umiestniť hneď pri umývadlo na kuchynskej linke. .
 
·         Odkvapkávač
Ak nechcete mať plast môžete využiť tento drevený skladací  Odkvapkávač do ktorého umiestnite mokrý riad ktorý Vám v ňom uschne. Nevýhodou ale je že nie že vodu budete mať všade po linke.
 
·         Kefky na riad
Existuje ich niekoľko druhov. Kefka z vymeniteľnou hlavicou na ktorej je prírodné vlákno. Táto kefka Vám urýchli prácu pri umývaní riadu.
Poznáte štetku na holenie ? Niečo podobné je aj na umývanie riadu, ale vo väčších rozmeroch. No má to aj jednu malú nevýhodu. Táto štetka na umývanie riadu nemá žiadnu rúčky a bude sa Vám s ňou zle umývať.
Umelá kefka je podobná ako zubná kefka , ale tak isto je vo väčších rozmeroch. Slúži na umývanie riadu , kuchynskej linky , ale aj na odstránenie nečistôt z plynového šparáka.

čištění
 
·         Stále čistý šporák
 
Možno sa Vám nechce po každom varení umývať šporák. Odstránenie pripálených nečistôt , mastnoty a iných špín je veľmi náročné. Preto tu máme riešenie. Špeciálna fólia ktorá je na takýto šporák vhodná , má funkciu zabránenia vzniku nečistôt. Ale ak aj je nejaká nečistota , odstránite ju tak že ju
vyberiete a jednoducho je stačí len pod tečúcou  vodou vypláchnuť , poutierať a je akonová.