Štátna únia: Trump sľubuje, že ukončí čínsku prácu ako

Reč predstihne rozhovory na poslednú chvíľu medzi oboma krajinami zamerané na dosiahnutie dohody o obchode.
Nové tarify by mohli začať 1. marca, keď skončí 90-dňové obchodné vojnové prímerie.
Spojené štáty a Čína sú uzamknuté v poškodzujúcom obchode, ktorý obidve strany vyberajú sadzby za tovar druhej strany za miliardy dolárov.
Očakáva sa, že americkí vyjednávači prídu do Pekingu cez víkend pred rokovaním budúci týždeň, podľa amerických správ z médií.

přístav

"Číňanovi teraz jasne vyplýva, že po mnohých rokoch zamerania nášho priemyslu a krádeže nášho duševného vlastníctva sa skončila krádež amerických pracovných miest a bohatstva."
Minulý rok USA vyberali sadzby od 10% do 25% z čínskeho tovaru v hodnote 250 miliárd dolárov.

Peking sa vrátil so sadzbami na 110 miliárd dolárov amerického tovaru.
Americké tarify sú zamerané na poskytovanie ochrany americkým firmám od čínskych konkurentov, ktorí môžu často lacnejšie vyrábať tovar.
Tarify sa však často prenášajú úplne alebo čiastočne na spotrebiteľov, ktorí v dôsledku toho platia vyššie ceny.
Výskum OSN uverejnený včera tvrdil, že zatiaľ čo ázijské dodávateľské reťazce budú pravdepodobne trpieť tarifami, americké firmy nebudú vidieť veľa výhod.
Európske, japonské, kanadské a mexické firmy pravdepodobne budú mať najväčšie prínosy.

kontajner

V rozprave sa pán Trump zaoberal obchodnými politikami predchádzajúcich správ.
"Teraz pracujeme na novej obchodnej dohode s Čínou, ale musí to zahŕňať štrukturálne zmeny na ukončenie nekalých obchodných praktík, zníženie nášho chronického obchodného deficitu a ochranu amerických pracovných miest."
Pripomienky pána Trumpa prichádzajú s tým, že Peking odmietol správu USA o tom, či Čína dodržiava Svetovú obchodnú organizáciu.
Ministerstvo obchodu v Číne uviedlo, že správa amerického obchodného zástupcu je v rozpore s faktami a založená na amerických domácich zákonoch, uviedli čínske štátne médiá.

Ministerstvo uviedlo, že Čína pevne odporuje jednostrannosti a protekcionizmu a zaviazala sa k rozvoju ekonomickej globalizácie.

Štátna únia: Trump sľubuje, že ukončí čínsku prácu ako
4 (80%)15